The z factor pdf

0
2

Był on adaptacją międzynarodowego formatu The X Factor, który został stworzony w 2004 roku w Wielkiej Brytanii przez Simona Cowella. Program przez 2 edycje był prowadzony przez dziennikarza Jarosława Kuźniara, po jego rezygnacji w 3 edycji prowadzącą została Patricia Kazadi. W jury pierwszej edycji zasiadali Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Maja Sablewska, jednak stacja nie przedłużyła kontraktu z Sablewską i the z factor pdf drugiej edycji została zastąpiona przez Tatianę Okupnik. W 3 edycji skład jurorski nie uległ zmianie, a w 4 edycji do składu jurorskiego dołączyła Ewa Farna.


Realizacja programu odbywa się w Zabrzu. Po kilku kolejnych etapach eliminacyjnych zostaje wybrana dziewiątka aktów w trzech grupach: soliści do 24 lat, od 25 lat oraz zespoły wokalne. Każdej z grup zostaje przydzielony jeden opiekun, którym jest wybrany juror programu.

Uczestnicy prezentują się w odbywanych co tydzień odcinkach na żywo, które retransmitowane są na żywo w TVN. Po eliminacji jednego z nich w każdym z odcinków, ostateczna trójka prezentuje się w finale, gdzie zostaje wyłoniony zwycięzca programu, który wygrywa 100 tys. Pierwsza edycja programu, którą wygrał Gienek Loska, odbyła się w pierwszej połowie 2011. Jej średnia oglądalność wyniosła 4,476 milionów widzów, a przychód z reklam wyniósł ok.

59 mln złotych, co uczyniło go najbardziej dochodowym programem w 2011 roku w polskiej telewizji. Druga edycja odbyła się wiosną 2012 roku. Trzecia edycja odbyła się wiosną 2013.

Na oficjalnej stronie X Factor, pojawiły się informacje o nadchodzącej IV edycji, a 14 listopada ogłoszono, że czwartym jurorem, obok Kuby Wojewódzkiego, Tatiany Okupnik oraz Czesława Mozila, będzie Ewa Farna. W październiku 2014 roku juror Kuba Wojewódzki oświadczył, że polska edycja X Factora nie będzie już kontynuowana. Program rozpoczął karierę wielu polskich wokalistom, tj. Gienek Loska, Michał Szpak, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Grzegorz Hyży.

Obecnie na świecie emitowane jest ponad trzydzieści regionalnych wersji The X Factor. Amerykańska zadebiutowała na antenie FOX jesienią 2011 i zakończyła swoją emisję po trzech sezonach. W listopadzie 2010 roku TVN ogłosił prace nad następcą emitowanego przed laty w telewizji Polsat programu Idol. TVN swój autorski program Kuba Wojewódzki, a wcześniej juror programów Idol i Mam talent!

Doda czy Edyta Górniak, Maja Sablewska. Jesienią tego samego roku ogłoszono, że wiosną 2012 odbędzie się druga edycja show, w której nie weźmie udziału Sablewska.